Ο Δήμος Θεσσαλονίκης βράβευσε τους Θοδωρή Παπαδημητρίου, Παναγιώτη Ιωαννίδη για το χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο της Ίου
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία BEACHVOLLEY
Το μπιτς βόλεϊ είχε την τιμητική του στην γιορτή αθλητικών βραβεύσεων που πραγματοποίησε ο Δήμος Θεσσαλονίκης.
Ο 5 φορές πρωταθλητής Ελλάδας Θοδωρής Παπαδημητρίου με τον Παναγιώτη Ιωαννίδη που έχουν καταγωγή από τη Θεσσαλονίκη, ως συμπαίκτες το καλοκαίρι του 2023 κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο τουρνουά κατηγορίας Futures που διεξήχθη στην Ίο και τιμήθηκαν από τον Δήμο Θεσσαλονίκης για την επιτυχία τους.
«Είμαστε χαρούμενοι για την τιμή που μας έκανε ο Δήμος Θεσσαλονίκης να μας βραβεύσει για την παγκόσμια διάκριση που κάναμε το καλοκαίρι. Πιο μεγάλη τιμή είναι που βρεθήκα ανάμεσα σε αθλητές της πόλης μας που έφεραν ανάλογες διακρίσεις και εκπροσώπησα την ομοσπονδία μας και το μπιτς βόλεϊ.
Ήταν μια μεγάλη επιτυχία και εύχομαι τα επόμενα χρόνια να έρθουν ανάλογες και καλύτερες για το άθλημα μας. Το μπιτς βόλεϊ σιγά σιγά πρέπει να μεγαλώσει ξανά και αν υπάρχει η βοήθεια των Δήμων και της Πολιτείας, είμαι σίγουρος ότι θα έρθουν καλύτερες επιτυχίες από την 3η παγκόσμια που πήραμε μαζί με τον Παναγιώτη.
Σχετικά Άρθρα
- Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
- Με ρεκόρ συμμετοχών το CHANIA OPEN στους Αγίους Αποστόλους (31/5-2/6)
- Πρώτο τουρνουά OPEN στο 4 Sports Club στο Χαλάνδρι (24-26/5)
- Το καλεντάρι του beach volley για το 2024 - Μέρος Β'
- HALL OF BRANDS BVA OPEN: Κόλα, Σιδέρης και Λάβδα, Ματιάδη άνοιξαν το... χορό των χρυσών μεταλλίων για το σιρκουί του 2024