• JFolder: :files: Η διαδρομή δεν καταλήγει σε φάκελο. Διαδρομή: [ROOT]/images/New_Site/2018-2019/A2_ANDRON/GAMES/KERKIS-VIRONAS
Σημείωση
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Με το «δεξί» στα Play Off ο Κέρκης Μαραθοκάμπου (PHOTOS)

Με θετικό πρόσημο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στα play off(για τις θέσεις 1-4 του Α'2 υποομίλου) η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Κέρκη Μαραθοκάμπου μετά την νίκη της με 3-1 σετ απέναντι στην ομάδα"Νέοι Βύρωνος".Ο αγώνας της πρώτης αγωνιστικής των play off διεξήχθη το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο Βαθέος.

Ρεπορτάζ:Ηλιάνα Τζούφα

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 12-11,που πήρε το προβάδισμα ο Κέρκης Μαραθοκάμπου ανοίγοντας για πρώτη φορά στο παιχνίδι την μεταξύ τους διαφορά στους 6 πόντους.

Στη συνέχεια η "Νέοι Βύρωνος"μείωσαν σε 18-12 ωστόσο, η ομάδα του Αντώνη Παπαδόπουλου επικράτησε με 25-16.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Κέρκη αν και βρέθηκε για λίγο πίσω στο σκορ κατάφερε να ισοφαρίσει και να περάσει μπροστά με διαφορά 5 πόντων.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν την μεταξύ τους απόσταση με ένα σερί 5-0 (στο 21-14), όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κέρδισαν με 25-19.

Στο τρίτο σετ του παιχνιδιού η ομάδα του Μαραθοκάμπου προηγήθηκε και παρέμεινε μπροστά ως το 19-18,που ήρθε η ισοφάριση απο την ομάδα του Μάριου Παπαδούρη αλλά και η νίκη με 21-25, κάνοντας έτσι το 2-1 στη σειρά των σετ.

Στο τελευταίο σετ η ομάδα του Κέρκη προηγήθηκε ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να αυξήσει την διαφορά της από την αντίπαλη ομάδα από 7(στο 14-7) έως και 10 πόντους (στο 18-8) και να πάρει το σετ με 25-17.

Στο άλλο παιχνίδι(του ίδιου ομίλου)ο Απόλλωνας Σμύρνης νίκησε στην έδρα του με 3-2(22-25,26-24,15-25,26-24,15-6)σετ την ομάδα της Δραπετσώνας.

Ο επόμενος αγώνας του Κέρκη Μαραθοκάμπου με αντίπαλο τον Απόλλωνα Σμύρνης θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο (9/03) στις 19:00 στο κλειστό της Ριζούπολης.