Α2 Γυναικών - B' Ζώνη: Για το πρωτάθλημα και την Pre League o Φιλαθλητικός Πρέβεζας που περιμένει να μάθει αντίπαλο

Την ευκαιρία να παλέψει για το πρωτάθλημα στην Β' Ζώνη της Α2 γυναικών και την άνοδο στην Pre League γυναικών θα έχει ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας.

Η ομάδα της Ηπείρου επικράτησε της ΕΑ Λαρίσης με 3-0 σετ εκτός έδρας και σε συνδυασμό με τη νίκη με 3-1 σετ στην Πρέβεζα, διπλασίασε τις νίκες της και πήρε το εισιτήριο για τους τελικούς της Β' Ζώνης.

Αντίθετα, παράταση στην αγωνία έχουμε στο άλλο ζευγάρι των πλέι οφ ανάμεσα στη Νέα Γενεά και τον Περσέα, καθώς η ομάδα του Ασβεστοχωρίου επικράτησε το βράδυ της Τετάρτης στην έδρα της με 3-1 σετ και ισοφάρισε την μεταξύ τους σειρά.

Ο τρίτος αγώνας που θα καθορίσει ποια ομάδα θα προκριθεί στους τελικούς της Β' Ζώνης της Α2 γυναικών που θα διεξαχθεί το Σάββατο 6 Μαΐου στις 19.00 στην έδρα του Περσέα.