"Καλημέρα" με νίκη για τις κορασίδες του Ασκληπιού
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Νίκη με το ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος για τις κορασίδες του Ασκληπιού.
Με κεκτημένη ταχύτητα απ΄ την περσυνή κατάκτηση της 3ης θέσης στην Ελλάδα, επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων, του ΓΣ Νίκαιας με 3-1 ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα.
Ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά απ΄την αρχή παίρνοντας τα 2 πρώτα σετ με την Νίκαια να αντιδρά στο 3ο και να μειώνει σε 2-1 χωρίς όμως να έχει συνέχεια με τον Ασκληπιό να ανεβάζει στροφές στο 4 σετ παίρνοντας τελικά το παιχνίδι με 3-1.
Τα σετ 1ο 25-17, 2ο 25-22, 3ο 20-25, 4ο 25-17
Συνθέσεις
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. Στεφάνου Γ. Χύτα Μ. Βασιλοπούλου Δ. Γεωργάκη Ε. Χατζή Δ. Τσιούκα Γ. Βράκα Ρ. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Σ.
ΓΣ Νίκαιας (Ματίκας Κ.) Μητρακούλη Α. Βογιατζή Ε. Λετοπούλου Μ. Μπουγαλή Α. Μακρή Α. Μιχαλέ Α. Κωσταβέλου Χ. Ακριβούλη Κ. Μπλιάτσου Ε. Μουζήθρα Μ. Ζιώγα Σ.
Σχετικά Άρθρα
-
Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ