Χωρίς αλλαγές στις πρώτες θέσεις στην κατηγορία Αγοριών Κ18

Νέοι Βύρωνος και Παναθηναϊκός παρέμειναν αήττητοι στην κατηγορία Αγοριών Κ18 και παρέμειναν πρώτοι, ένα βαθμό μπροστά από την ΟΠΕ Χαλκίδας.

Οι Νέοι Βύρωνος πήραν τη νίκη με 3-0 εντός έδρας με αντίπαλο την ΑΕ Αγίας Παρασκευής κυριαρχώντας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Δε συνέβη το ίδιο στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ όπου παρά το εύκολο πρώτο σετ για τους «πράσινους», τα επόμενα κρίθηκαν με τη μικρότερη δυνατή διαφορά, 26-24 και 25-23.

Η ΟΠΕ Χαλκίδας μπορεί να έφτασε με σχετική άνεση στο 2-0 κόντρα στο ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών αλλά το τρίτο σετ αποδείχθηκε πολύ πιο δύσκολο. Ακόμα και έτσι, όμως, με το 28-26, έγινε το 3-0 δίνοντας στην ομάδα της Χαλκίδας ένα πολύτιμο τρίποντο.

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του Πανερυθραϊκού απέναντι στη Σχολή Μωραϊτη. Οι γηπεδούχοι με 25-9, 25-16 και 25-14 συνέχισαν τις πολύ καλές του εμφανίσεις και έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο παρέμειναν αήττητοι μετά από τρία παιχνίδια.

Τέλος, σε ένα πολύ οριακό παιχνίδι όπου και τα τέσσερα σετ κρίθηκαν με πολύ μικρές διαφορές, ο ΑΟΠ Κηφισιάς ηττήθηκε εντός έδρας με 1-3 από τον ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος", ενώ ο ΓΣ Κερατέας πήρε τη νίκη και τους 3 βαθμούς απέναντι στην ΑΕ Αμπελοκήπων.