ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ

markopoulorevoil

Πρωταθλητής Εφήβων ο Πήγασος Πολίχνης με MVP τον Κώστα Μπαρδούκα

Το back 2 back έκανε ο Πήγασος Πολίχνης στους εφήβους, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε με 3-0 σετ του Ιωνικού Νίκαιας στο κλειστό γυμναστήριο στη Κομοτηνή και κατέκτησε το πρωτάθλημα Ελλάδας για το 2022.

Ο Πήγασος Πολίχνης για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και για τέταρτη συνολικά στην ιστορία του, κατέκτησε τον τίτλο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ21, με MVP τον Κωνσταντίνο Μπαρδούκα.

Και τα τρία σετ του αγώνα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, με τον Πήγασο Πολίχνης να βρίσκει λύσεις στα κρίσιμα σημεία, φτάνοντας στο τελικό 3-0 σετ και στη κατάκτηση του πρωταθλήματος χωρίς να χάσει σετ στη τελική φάση.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Ηρακλής Θεοδώρου): Μποζίδης, Διονάς, Μιχαήλ, Τοκαμάνης, Μπαρδούκας, Λώλας / Μπαλούκας (λ), Παλαιοχωρινός (λ), Σωτηρίου, Παναγιώτου, Τέλλιος, Καράτζογλου, Μελιτός, Σιαμπλίδης.
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ (Αντώνης Μαρούλης): Νανόπουλος, Σταφυλοπάτης, Χριστόπουλος, Καούνης, Καλλιμάνης, Βεζύρης / Ευγενιάδης (λ), Μακρής (λ), Παπαδόπουλος Ε., Παπαδόπουλος Β., Καραμαρούδης.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ Κ21

1η αγωνιστική - Παρασκευή 6 Μαΐου 2022

Πήγασος Πολίχνης - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (27-25, 25-16, 25-23)
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΟ Ιωνικός 0-3 (21-25, 22-25, 22-25)

2η αγωνιστική - Σάββατο 7 Μαΐου 2022
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)
19.30: ΑΟ Ιωνικός - ΑΟΝΣ Μίλων

3η αγωνιστική - Κυριακή 8 Μαΐου 2022
ΑΟΝΣ Μίλων - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-1 (25-15, 23-25, 25-18, 25-16)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Ιωνικός 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)

Βαθμολογία
1.Πήγασος Πολίχνης 9β. (9-0)
2.ΑΟ Ιωνικός 5β. (6-5)
3.ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (5-7)
4.ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0β. (1-9)

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ Κ21

ΕΤΟΣ     (ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ

2022     (Κομοτηνή) Πήγασος Πολίχνης

2021     (Βόλος) Πήγασος Πολίχνης
2020     (Αθήνα) Παναθηναϊκός ΑΟ
2019     (Θεσσαλονίκη) Παναθηναϊκός ΑΟ
2018     (Νεάπολη) Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
2017     (Καρδίτσα) Πήγασος Πολίχνης
2016     (Ναύπακτος) Πήγασος Πολίχνης
2015     (Καρπενήσι) Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων
2014     (Κόνιτσα) Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων
2013     (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης
2012     (Αργυρούπολη, Αττική) Εθνικός Αλεξ/πολης
2011     (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλ.
2010     (Ν. Ερυθραία Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής
2009     (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής
2008     (Αγ. Δημήτριος Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής
2007     (Ζάκυνθος) Γ.Σ.Ηρακλής
2006     (Αργυρούπολη Αττικής) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2005     (Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας
2004     (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης
2003     (Δραπετσώνα) Γ.Σ.Ηρακλής
2002     (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής
2001     (Δραπετσώνα) Αρης Νίκαιας
2000     (Μετς, Αθήνα) Αρης Νίκαιας
1999     (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας
1998     (Γουδή, Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης
1997     (Ρέντης) Γ.Σ.Ηρακλής
1996     (Ρέντης) ΑΟ Ορεστιάδας
1995     (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1994     (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης
1993     (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1992     (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας
1991     (Πάτρα) Α.Ο.Ορεστιάδας
1990     (Ξάνθη) Αρης Α.Σ.
1989     (Χανιά) Πανελλήνιος Γ.Σ.
1988     (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1987     (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
1986     (Καρδίτσα) Πανελλήνιος
1985     (Θεσσαλονίκη) Αρης
1984     (Αθήνα) Δημόκριτος
1983     (Βόλος) ΠΑΟΚ
1982     (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός
1981     (Λάρισα) Αρης
1980     (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1979      
1978     (Θεσσαλονίκη) Νηρέας
1977      
1976     (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
1975      
1974      
1973      
1972      
1971     (Λάρισα) Ολυμπιακός
1970     (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1969      
1968     (Αθήνα) Ολυμπιακός
1967      
1966     (Θεσσαλονίκη) Αρης
1965     (Πειραιάς): Παναθηναϊκός Α.Ο.