Ο ομοσπονδιακός προπονητής Σταύρος Γεράνιος στο 56ο Δημοτικό σχολείο Πάτρας
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Ο ομοσπονδιακός προπονητής Σταύρος Γεράνιος επισκέφτηκε το 56ο δημοτικό σχολείο της Πάτρας που βρίσκεται στο κεντρικό ιστό της πόλης και πολύ κοντά στα γήπεδα της ΕΑΠ αλλά και της Παναχαϊκής.
Στο σχολικό συγκρότημα που φοιτούν περίπου 300 μαθητές ο ομοσπονδιακός προπονητής τις δύο ημέρες που παρεβρέθηκε, έκανε παρουσίαση με προτζέκτορα των βασικών τεχνικών του βόλεϊ και στη συνέχεια στο προαύλιο του Σχολείου οι μαθητές των Γ, Δ, Ε, Στ τάξεων έπαιξαν δοκιμάζοντας τις τεχνικές του σερβίς, πάσας, μανσέτας, επίθεσης. Ο ομοσπονδιακός προπονητής και η ΕΟΠΕ θέλουν να ευχαριστήσουν την διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς για την άψογη συνεργασία.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ