Δημοτικά σχολεία της Νέας Ερυθραίας έπαιξαν βόλεϊ για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Στο πλαίσιο της «10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023» ο Πανερυθραϊκός Α.Σ. σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης οργάνωσε δράση με στόχο την διάδοση του αθλήματος του Βόλεϊ σε παιδιά της Ε’ & ΣΤ’ του Α’ Δημοτικού Σχολείου Νέας Ερυθραίας.
Από νωρίς το πρωί της Παρασκευής στο Κλειστό «Στ. Καλαϊτζής» στήθηκαν φιλέ και δημιουργήθηκε μια όμορφή «σκηνή» ώστε να συμμετέχουν ταυτόχρονα στην δράση περισσότεροι από 50 μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι διασκέδασαν παίζοντας Βόλεϊ σύμφωνα με τις οδηγίες των προπονητών.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους δασκάλους του Α’ Δημοτικού Ν. Ερυθραίας, τον Ομοσπονδιακό Προπονητή Γ. Ρουσσάκη και τους προπονητές μας, που μας βοήθησαν να υλοποιήσουμε την δράση.
Σχετικά Άρθρα
-
Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ