Οι ομοσπονδιακοί προπονητές Κουτουνίδης, Σολκίδης και Αραμπατζής στο 1ο Δημοτικό Πανοράματος Θεσσαλονίκης
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Πανοράματος Θεσσαλονίκης επισκέφθηκαν οι ομοσπονδιακοί προπονητές Στέλιος Κουτουνίδης, Δημήτρης Σολκίδης και Θανάσης Αραμπατζής.
Με αφορμή την ημέρα Σχολικού Αθλητισμού οι ομοσπονδιακοί προπονητές σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς φυσικής αγωγής του σχολείου κ.κ Πεγκλίδη Γιώργο και Θοδωρή Βεργιανέλλο παρουσίασαν στους μαθητές και στις μαθήτριες των τάξεων Ε΄και ΣΤ', το άθλημα της πετοσφαίρισης και μίλησαν για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του βόλεϊ, εξήγησαν τους κανόνες του παιχνιδιού και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ