Τουρνουά μίνι βόλεϊ με τα Δημοτικά σχολεία Σπάρτης
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24 Μαΐου το τουρνουά mini volley 4χ4 αγοριών -κοριτσιών
μεταξύ των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Σπάρτης που διοργάνωσε η Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Ν. Λακωνίας και ο Δήμος Σπάρτης με τεχνικό υπεύθυνο τον ομοσπονδιακό προπονητή Γιάννη Ρηγάκο.
Στους αγώνες έλαβαν μέρος 13 σχολικές μονάδες, 40 ομάδες αγοριών-κοριτσιών και μεικτές με 200 μαθητές και μαθήτριες.
Οι μικροί μαθητές έπαιξαν σειρά αγώνων, γεγονός που τους έδωσε την δυνατότητα να μυηθούν στο Βόλεϊ και να αγωνιστούν σε συνθήκες κανονικού αγώνα, έχοντας πάντα υπόψη τους, το ευ αγωνίζεσθε.
Η εμπειρία ήταν για όλους μοναδική, γιατί εκτός των άλλων είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν μαθητές γειτονικών σχολείων, αναπτύσσοντας δεσμούς φιλίας και συνεργασίας μεταξύ τους.
Στους αγώνες έλαβαν μέρος 13 σχολικές μονάδες, 40 ομάδες αγοριών-κοριτσιών και μεικτές με 200 μαθητές και μαθήτριες.
Οι μικροί μαθητές έπαιξαν σειρά αγώνων, γεγονός που τους έδωσε την δυνατότητα να μυηθούν στο Βόλεϊ και να αγωνιστούν σε συνθήκες κανονικού αγώνα, έχοντας πάντα υπόψη τους, το ευ αγωνίζεσθε.
Η εμπειρία ήταν για όλους μοναδική, γιατί εκτός των άλλων είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν μαθητές γειτονικών σχολείων, αναπτύσσοντας δεσμούς φιλίας και συνεργασίας μεταξύ τους.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ