Εθνική γυναικών: Ήττα στο τάι μπρέικ από την Ουκρανία στο τελευταίο φιλικό πριν το Ευρωπαϊκό
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Η Ουκρανία επικράτησε με 3-2 και στο δεύτερο φιλικό που έδωσε με την Ελλάδα στο κλειστό του Ρέντη στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για την τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.
Τόσο ο Γιουνούς Οτσάλ, όσο κι ο Ιβάν Πέτκοφ έκαναν πολλές δοκιμές κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Ουκρανία να ξεκινά εντυπωσιακά καθώς επικράτησε εύκολα στο πρώτο σετ το οποίο ολοκλήρωσε χωρίς να κάνει κανένα λάθος.
Η απάντηση της ελληνικής ομάδας ήρθε στη συνέχεια καθώς άρχισε να λειτουργεί καλύτερα σε σερβίς και μπλοκ, καταφέρνοντας μάλιστα στο δεύτερο να κάνει μεγάλη ανατροπή καθώς βρέθηκε να χάνει με 10-16, 15-21 για να επικρατήσει με 27-25, ενώ στο τρίτο μετά το 16-14 ξέφυγε με 21-15 και έκανε εύκολα το 2-1.
Μετα το 2-1 ο κ. Οτσάλ απέσυρε την Ανθούλη και στη διάρκεια του σετ απέσυρε στον πάγκο Κωνσταντινίδου, Στράντζαλη με την Ουκρανία να ισοφαρίζει στις λεπτομέρειες (24-26) και να κατακτά και το τάι μπρέικ.
Σχετικά Άρθρα
-
Αισιόδοξη δηλώνει η Όλγα Στράντζαλη για την ανανέωση της Εθνικής
-
Απόστολος Οικονόμου: «Υπέρτατη τιμή να είσαι στην Εθνική ομάδα» (VIDEO)
-
Εθνική γυναικών: Ξεκινήσε η προετοιμασία για τα προκριματικά του Ευρωβόλεϊ
-
Εθνική γυναικών: Οι πρώτες κλήσεις του Απόστολου Οικονόμου
-
Ο Απόστολος Οικονόμου στον πάγκο της Εθνικής Γυναικών