Δημήτρης Μούχλιας: Η νίκη είναι αφιερωμένη στην Ελλάδα και στον Έβρο που υποφέρουν
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Το καλύτερό του παιχνίδι με τη γαλανόλευκη φανέλα πραγματοποίησε ο Δημήτρης Μούχλιας, ο οποίος αφιέρωσε τη νίκη στην Ελλάδα και στον Έβρο (έχει καταγωγή από το Σουφλί) που υποφέρουν τις τελευταίες εβδομάδες με τια καταστροφικές πυρκαγιές.
«Ξέραμε ότι δεν κάναμε ένα καλό παιχνίδι κόντρα στο Ισραήλ. Ξέραμε ότι έπρεπε να νικήσουμε αλλιώς θα ήταν πολύ δύσκολο να προκριθούμε. Μπήκαμε αποφασισμένοι παρόλο που χάσαμε τα δύο πρώτα σετ. Όλοι δώσαμε τον καλύτερό μας εαυτό και φύγαμε με τη νίκη κόντρα σε μία πολλή καλή ομάδα. Αυτή τη νίκη θέλω να την αφιερώσω όπως και όλη η ομάδα στην Ελλάδα και στον Έβρο που τις δύο τελευταίες εβδομάδες υποφέρουν με τις καταστροφικές πυρκαγιές. Παρόλο που βρισκόμαστε στο ευρωπαϊκό παρακολουθούμε με αγωνία τις εξελίξεις και το μυαλό μας είναι στους ανθρώπους που παλέυουν όλη μέρα και όλη νύχτα για να σώσουν τις περιουσίες τους.
Σχετικά Άρθρα
-
Εθνική ανδρών: Από την πρώτη συγκέντρωση άρχισε το… τρέξιμο
-
Εθνική ανδρών: Οι κλήσεις για τα προκριματικά του Ευρωβόλεϊ, σε Ρέντη και Λάρισα η προετοιμασία
-
Κώστας Χριστοφιδέλης: «Τεράστια τιμή η Εθνική, είμαι αισιόδοξος ότι μπορούμε να διακριθούμε» (vid)
-
Στην Ισπανία η διεθνής διαιτητής Ειρήνη Μουλά για τα προκριματικά του Ευρωβόλεϊ αγοριών Κ18
-
Εθνική αγοριών Κ20: Η κλήρωση της τελικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος