Προημιτελικά CEV Cup: Mε Αρκάς ο Ολυμπιακός, με Λούτε Λούντεμπουργκ ο Μίλωνας

Αργά το βράδυ της Τετάρτης ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Τσάμπιονς Λιγκ. Στον Α΄ όμιλο η ΖΑΚSA Κιέντζιερντζιν παρότι έχανε 0-2 σετ νίκησε με 3-2 σετ τη Κνακ Ροζελάρε και προκρίθηκε μαζί με τη Ζιράτ.

Ο Ολυμπιακός ισοβάθμησε με τη Κνακ αλλά προκρίθηκε ως καλύτερος τρίτος με δεύτερη ευκαιρία στο CEV Cup. Έτσι ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την ισχυρή τουρκική Αρκάς Σμύρνης με πρώτο αγώνα στο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη.

Ο Μίλων αντίθετα θα βρει στο δρόμο του την γερμανική Λούντεμπουργκ με πρώτο αγώνα στην Γερμανία. Την γερμανική ομάδα είχε ζητήσει ο Σάκης Ψάρρας καθώς μεταξύ των ισχυρών φαίνεται πως έχει κάποια τρωτά σημεία.

Οι νικητές των ζευγαριών Ολυμπιακού και Μίλωνα θα παίξουν αντιμέτωποι στον ημιτελικό. Αυτό σημαίνει πως εάν οι δύο ελληνικές ομάδες προκριθούν θα παίξουν αντίπαλοι.