Pre League Ανδρών - Δ' Όμιλος (3η αγωνιστική): Μεγάλη νίκη του Πανερυθραϊκού & του ΑΟ Αιγιαλέων, πρώτη νίκη για Κομοτηνή

Με τη νίκη του Πανερυθραϊκού επί του Άρη με 3-0 σετ στη Θεσσαλονίκη ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική του Δ' Ομίλου παραμονής της Pre League Ανδρών.
Η ομάδα της Νέας Ερυθραίας πήρε πολύ σημαντική νίκη στη Θεσσαλονίκη επί του Άρη για την παραμονή της στην κατηγορία αν και ταξίδεψε με δύο μόνο ακραίους. Ήταν ένας δύσκολος ψυχολογικά αγώνας για τον Άρη που θρηνεί τη δολοφονία του φιλάθλου του Άλκη Καμπανό. Πριν τον αγώνα οι δύο ομάδες φόρεσαν μπλουζάκι που έγραφε επάνω «Σας παρακαλώ μη με χτυπάτε άλλο» και στη συνέχεια κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή.

273502991 10160342356949645 2241579267519481619 n
Η Κομοτηνή πανηγύρισε τη πρώτη της νίκη στον Δ' Όμιλο επικρατώντας με 3-1 σετ του Πανιωνίου, ενώ ο Αιγιαλέων νίκησε μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι με 3-2 σετ τον Πιερικό Κατερίνης.

Αιγιαλέων και Πανιώνιος έχουν παιχνίδι λιγότερο, καθώς ο μεταξύ τους αγώνας για την 2η αγωνιστική είχε αναβληθεί και ορίστηκε να γίνει την Τετάρτη 9/2 στις 19.00.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι συνθέσεις των αγώνων της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του Δ' Ομίλου παραμονής.

Pre League Ανδρών - Δ' Όμιλος - 3η αγωνιστική

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΓΣ Πανιώνιος 3-1 (19-25, 25-19, 25-19, 25-15)

Διαιτητές: Τζεπκινλής, Παπαχρήστου, Γραμματεία: Μιχαλιτσούδη, Παρατηρητής: Σαρδάνης.

ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης): Xoσέλο, Ματέους, Σκαρλατίδης, Γκόνας, Δουκίδης, Ζαϊμης / Πάντσιος (λ), Πετρίδηςς (λ), Παπάζογλου, Άρμπυρος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρρας):
Σαλωνίτης, Γιαννόπουλος, Χατζηνικολάου, Κωνσταντινίδης, Κάλφας, Φύτρος / Κουτσούρης (λ), Καφούρος (λ), Βασιλακόπουλος, Κλαυδιανός.

ΑΟ Αιγιαλέων - ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 3-2 (26-24, 25-23, 19-25, 20-25, 15-13)

Διαιτητές: Γεράνιος, Γκόλφης, Γραμματεία: Μάμμου, Παρατηρητής: Πετούσης Κ..

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (-): Νανόπουλος 4 (3/11 επ., 1 άσσος, 45% υπ. - 45% άριστες), Δημησιάνος 2 (2/5 επ.), Λουπ 33 (32/58 επ., 1 μπλοκ), Μαυραγάνης 5 (3/7 επ., 2 μπλοκ), Βασιλάκος 9 (8/26 επ., 1 άσσος, 57% υπ. - 50% άριστες), Βλαχοστάθης 10 (5/9 επ., 5 μπλοκ) /  Καραγεώργος (λ, 50% υπ. -32% άριστες), Σύρος (λ, 43% υπ. - 29% άριστες), Μούρτζης 1 (1 μπλοκ), Σαλαβασσίδης 8 (6/12 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 55% υπ. - 30% άριστες), Δασκαλόπουλος, Παπαστάθης, Χασάπης.

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Κώστας Σαρρής): Χήρας 22 (17/22 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Λαμπρινός 4 (4/9 επ., 67% υπ. - 47% άριστες), Δημητριάδης 6 (2/4 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Γρηγοριάδης 6 (3/15 επ., 3 μπλοκ), Ντος Σάντος 17 (16/40 επ., 1 μπλοκ, 59% υπ. - 56% άριστες), Τσαλικιάν 16 (14/39 επ., 1 άσσος, 1 μπλο) / Παπαδημητρίου (λ, 92% υπ. - 68% άριστες), Γερομίχαλος 4 (4/11 επ., 62% υπ. - 38% άριστες).

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

Άρης - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (25-27, 23-25, 23-25)

Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμ., Παπαδόπουλος, Γραμματεία: Χαλκιά, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.
ΑΣ ΑΡΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Μπρουνέτ, Μανωλάκης, Γιαμακίδης, Μάντζιος, Πεντίδης, Άλμπο / Γκρουμούσας (λ), Μπερμπέρογλου (λ), Χρηστάκος, Κόκκινος.

ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Λάιος): Μαμαλης, Κρέτσης, Τσικάτος, Κολτσιάκης, Τασάκος, Ρεστέμης / Πλεμμένος (λ), Φωλιας (λ), Ντόντης.