nomos vb pro agency

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ A OMIΛΟΣ        -     Β ΟΜΙΛΟΣ

    makedones sm  - KORINTHOS   aigaleo sm zaon sm panioniossmall n  pefka                   votsis vrilisia logos artemis small  xanth sma    apollon kalamatas  ilioupoli

Pre League Γυναικών (6η αγωνιστική): Συνεχίζουν αήττητα τα Πεύκα, ανέβηκε δεύτερος ο Βότσης

Αν και έχασαν το πρώτο σετ, οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων έκαναν την ανατροπή απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμάτα και με τη νίκη με 3-1 σετ συνεχίζουν αήττητες στο πρωτάθλημα της Pre League Γυναικών.


Σε απόσταση αναπνοής βρίσκεται και ο Ναύαρχος Βότσης (με παιχνίδι παραπάνω) ο οποίος πέρασε από την έδρα των Βριλησσίων με 3-0 σετ, ενώ μεγάλη νίκη επί του Πανιωνίου με 3-0 σετ πέτυχε και εντός έδρας η Κόρινθος.

Ο Πορφύρας αρχίζει και ανεβάσει στροφές με τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και τρίτη συνολικά, καθώς πήρε το εκτός έδρας τρίποντο με 3-1 σετ επί της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

Επιστροφή στις νίκες για τις Αμαζόνες, οι οποίες ξεπέρασαν την ήττα από τον Βότση στη Θεσσαλονίκη και επικράτησαν εύκολα στη Νέα Ερυθραία των Μακεδόνων με 3-0 σετ.

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί στη Θεσσαλονίκη, με τη Χ.Α.Ν.Θ. να υποδέχεται το μεσημέρι της Κυριακής (20/11, 16.30) τον Απολλώνιο.

Pre League Γυναικών - 5η αγωνιστική

Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022

Φ.Ο. Βριλησσίων - Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση 0-3 (21-25, 16-25, 17-25)


Διαιτητές: Ράντσιου, Οικονόμου Μ., Παρατηρητής: Παγκοζίδης

Φ.Ο. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος):
Λογαρά, Έρωτα, Ντα Φονσέκα, Στάθη, Σίλβα, Μπόκη / Καραβοκύρη (λ), Τριγωνίδου (λ), Παυλοπούλου, Μπαλάσκα.

Α.Π.Σ. ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Κώστας Ιωαννίδης):
Αθανασιάδου, Τριλυράκη, Κοκότη, Αλτίνη, Αργυρίου, Ακριβοπούλου / Ωραιοπούλου (λ), Παπαδοπούλου (λ).

Α.Σ. Ελπίς - Α.Ο.Φ. Πορφύρας 1-3 (24-26, 20-25, 25-13, 23-25)

Διαιτητές: Μαυρίδης Γ., Κυριακόπουλος, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου

Α.Σ. ΕΛΠΙΣ (Γιώργος Γεωργιάδης):
Παντελίδου, Γουγούση, Κόγιτς, Τριανταφύλλου, Γαϊτανίδου, Παπάζογλου / Ρουμπάτη (λ), Στεργιάκη (λ), Κώστογλου, Μπαλογιάννη, Σουπιώνη.

Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μανώλης Αποστολογιωργάκης):
Σωτηρίου, Σάντε, Γεωργιάδου, Μπουένο, Ποντικάκη, Θαλασσινού / Λιάρου (λ), Μπουτσελάκου (λ), Ιωαννίδου, Γκολφινοπούλου, Ατέσογλου, Παγωμένου, Τσένη.

Α.Σ. Ακαδ. Πρωτ/τές Πεύκων - Απόλλων Καλαμάτας 3-1 (21-25, 25-22, 25-16, 25-21)

Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Δρανίτσας, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης

Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Γιάννης Χαριτωνίδης):
Κομλένοβιτς, Ματσαρόκη, Δρακουλίδου, Μάγκντιτς, Πλακιά, Καραφουλίδου / Μπάλλα (λ), Βεζυργιαννίδου, Τόλιου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπάμπης Μυτσκίδης):
Φίλο, Αποστολοπούλου, Τόσι, Κόλλια, Τσομπανίδου, Ζωίδου / Γιόλλα (λ), Καψαμπέλη (λ), Μαυροειδή, Σερελέα.

Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Σ. Πανιώνιος 3-0 (25-22, 25-23, 25-19)

Διαιτητές: Πρέντζας, Τόλιος, Παρατηρητής: Δημάκης

Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Μανώλης Πρασανάκης): Πατουχέα, Σπυροπούλου, Μπίτερ, Παπά, Ανγκούλο, Κυπαρίσση / Αγγιστριώτη (λ), Μαργαρίτη (λ).

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αλέξανδρος Τσικόγια): Φωτεινού, Σαΐνι, Άλβαρεζ, Καρέλια, Βασιλαντωνάκη, Τσίμα / Λεωνίδου (λ), Τζαγκαράκη (λ), Λιόλιου, Τσιγαρίδα, Παπαδοπούλου.

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Σ. Μακεδόνες 3-0 (25-07, 25-11, 25-23)

Διαιτητές: Κατερλή, Μαυρικίδου, Παρατηρητής: Τσάκωνας

Α.Ο.Ν. ΑΜΑΖΟΝΕΣ (Βασίλης Πανδής): Βυθούλκα, Φακοπουλίδου, Νομικού, Γκρέκα, Χριστοδούλου, Κάλλη / Γκιαούρη (λ), Τζαφέρη (λ), Κόνιαρη, Νικολαΐδη, Γκέκοβιτς, Μαραθοκαμπίτου, Μαραζοπούλου.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Κώστας Αγγουράς):
Γκίκα, Νικηφόρου, Παπαδοπούλου, Ντογραμάτζη, Παπακωνσταντίνου, Καραντάκη / Σακκά Κ. (λ), Πουλιάκη, Μπορμπόκη.

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022

«Μ. Τσικίνας», 16.30: Χ.Α.Ν.Θ. - Ο.Φ.Α. Απολλώνιος


Διαιτητές: Δημητρίου, Μπουκουβάλα, Παρατηρητής: Μαυρίδης Θ.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.