nomos vb pro agency

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ A OMIΛΟΣ        -     Β ΟΜΙΛΟΣ

    makedones sm  - KORINTHOS   aigaleo sm zaon sm panioniossmall n  pefka                   votsis vrilisia logos artemis small  xanth sma    apollon kalamatas  ilioupoli

Pre League Γυναικών (13η αγωνιστική): Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας

Η αήττητη πορεία των Πρωταθλητών Πεύκων συνεχίστηκε για 12ο συνεχόμενο παιχνίδι, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης πέρασε από την έδρα της Κορίνθου με 3-1 σετ και παρέμεινε στη κορυφή της Pre League γυναικών.

Οι Αμαζόνες πήραν εύκολη νίκη στην έδρα της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 3-0 σετ, ενώ ο Απολλώνιος που ισοβαθμεί στη 2η θέση με την ομάδα της Νέας Ερυθραίας επιβλήθηκε στο Κεραστίνι με 3-0 σετ των Μακεδόνων.

Ο Ναύαρχος Βότσης έφυγε με το δίποντο από την έδρα του Πανιωνίου, ενώ το τρίποντο πήρε ο Απόλλωνας Καλαμάτας στον Εύοσμο επί του Αίαντα με 3-0 σετ.

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί το απόγευμα της Κυριακής με τη Χ.Α.Ν.Θ. να υποδέχεται τα Βριλήσσια (15/1, 17.00).

Pre League Γυναικών - 13η αγωνιστική

Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2023

Γ.Σ. Πανιώνιος - Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση 2-3 (20-25, 25-17, 26-28, 25-11, 13-15)


Διαιτητές: Οικονόμου Β., Μαρκάτης, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δήμητρα Λυκογιάννη): Χατζηγρηγορίου, Τσβίγιοβιτς, Κούση, Γιοβάνη, Καρέλια, Παπαδοπούλου / Λεωνίδου (λ), Μιλεντίγιεβιτς (λ), Τσίμα, Φωτεινού.

Α.Π.Σ. ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Κώστας Ιωαννίδης): Αθανασιάδου, Ακριβοπούλου, Κοκότη, Τριλυράκη, Αλτίνη, Αργυρίου / Ωραιοπούλου (λ), Παπαδοπούλου (λ), Ιωάννου, Παλλικάρη.

Α.Σ.Π. Κόρινθος - Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων 1-3 (13-25, 13-25, 25-22, 16-25)

Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Κτενάς, Παρατηρητής: Δημάκης.

Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Μανώλης Πρασανάκης): Πατουχέα, Σπυροπούλου, Ρίτερ, Παπά, Ανγκούλο, Κυπαρίσση / Μαργαρίτη (λ), Αγγιστριώτη (λ), Ελευθερίου, Βαλληνδρά.

Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Γιάννης Χαριτωνίδης): Κομλένοβιτς, Ματσαρόκη, Δρακουλίδου, Καραφουλίδου, Μάγκντιτς, Πλακιά / Μπάλα (λ), Πετρινόλη (λ), Τόλιου, Μιχοπούλου.

Α.Π.Σ. Αίας - Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (30-32, 23-25, 11-25)

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Κουκουμάκας Π., Παρατηρητής: Μαυρίδης Θ..

Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ (Γιάννης Βαγγέλης) :
Σπανού, Τσιούπα, Καντίδου, Μπίτση, Στάικου, Χατζίκου / Σαουλίδου (λ), Τσαούση.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπάμπης Μητσκίδης): Φίλο, Τόσι, Κόλλια, Ζωίδου, Τσομπανίδου, Αποστολόπουλου / Γιόλλα (λ), Μαυροειδή.

Α.Σ. Ελπίς - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες 0-3 (22-25, 24-26, 20-25)


Διαιτητές: Σταυριανίδης, Μούζουλας, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..

Α.Σ. ΕΛΠΙΣ (Γιώργος Γεωργιάδης): Παντελίδου, Γουγούση, Κώστογλου Σ., Τριανταφύλλου, Γαϊτανίδου, Ράντοβιτς / Ρουμπάκη (λ), Στεργιάκη (λ), Μπαλογιάννη, Κώστογλου Στ., Παπάζογλου, Σουπιώνη, Παπαδοπούλου.

Α.Ο.Ν. ΑΜΑΖΟΝΕΣ (Βασίλης Πανδής): Κάλλη, Βυθούλκα, Φακοπουλίδου, Χριστοδούλου, Νομικού, Γκρέκα / Γκιαούρη (λ), Τζαφέρη (λ).

Ο.Φ.Α. Απολλώνιος - Α.Σ. Μακεδόνες 3-0 (25-07, 25-18, 25-13)

Διαιτητές: Χαμπιλού, Μαυρικίδου, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Ο.Φ.Α. ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Νίκος Μπουτσουρής):
Πήττα, Ράπτη, Σιδεράτου, Ευθυμιάδη, Λάβδα, Καββαδία / Τουλγαρίδου (λ), Πάτα, Μπλιάτσιου, Σουφλέρη.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Κώστας Αγγουράς): Παπακωνσταντίνου, Ολιβέιρα, Λιούνη, Παπαδοπούλου, Μπορμπόκη, Ντογραμάτζη / Ταλιούτση (λ), Σακκά (λ), Πουλιάκη, Νικηφόρου, Δορούκα.

Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2023

Γυμναστήριο «Μ. Τσικίνας», 17.00: Χ.Α.Ν.Θ. - Φ.Ο. Βριλησσίων

Διαιτητές: Δημητρίου, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.