Την άνοδο στην Pre League γυναικών πανηγυρίζει ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας

Την άνοδο στην Pre League γυναικών πανηγυρίζει ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας που επικράτησε στην Θεσσαλονίκη με 3-0 σετ του Περσέα και με 2-0 νίκες στους τελικούς των πλέι οφ της Β' Ζώνη της Α2 γυναικών κατέκτησε τον τίτλο.
Ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας που είχε την σταθερότερη πορεία στο πρωτάθλημα της Β' Ζώνης αναδείχθηκε πρωταθλητής και την αγωνιστική περίοδο 2023-24 θα βρίσκεται στην πολύ ανταγωνιστική Pre League γυναικών.

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Φιλαθλητικού Πρέβεζας Πέτρος Παπαδόπουλος δήλωσε: "Είμαστε πρωταθλητές. Συγχαρητήρια στα κορίτσια για αυτό το μαγικό ταξίδι που κάναμε και την εκπληκτική πορεία μας στο πρωτάθλημα. Ευχαριστούμε τη διοίκηση που ήταν στο πλευρό μας από την αρχή της χρονιάς. Φέτος ήταν η χρονιά του Φιλαθλητικού. Ένα επίσης μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που ήταν στο πλευρό μας και μας στήριζε σε κάθε μας προσπάθεια".

Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τσιούλα.

Τα σετ: 0-3 (13-25, 20-25, 18-25)

ΟΠΑΘ Περσεάς (Γιώργος Κοτόρτσης): Θωμαϊδου, Μάτιου, Ευγενίδου, Επίκουρου Αθαν., Σκουλούδη, Μπαρμπαλιού, Επίκουρου Στ., Παπλωματά , Κοτέογλου, Βογιατζόγλου, Ταυλικού