Πρώτη ήττα για τον Κόροιβο

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η ανδρική μας ομάδα το περασμένο Σάββατο στο Αίγιο σε έναν συγκλονιστικό αγώνα.

Οι κυανόλευκοι παρόλο που προηγήθηκαν 0-6 στο πρώτο σετ δεν κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά, με το Αίγιο να μειώσει σε 6-7, να ισοφαρίσει σε 13-13 και να κερδίσει το σετ με 25.18. Στη συνέχεια του παιχνιδιού οι παίχτες μας ισοφάρισαν σε 1-1 σετ με 22-25, αλλά οι γηπεδούχοι κέρδισαν εύκολα το επόμενο με 25-10. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ της αναμέτρησης η ομάδα μας προηγήθηκε με 16-17 αλλά δεν μπόρεσε να συνεχίσει και το έχασε τελικά με 25-19.

Τα σετ: 25-18, 22-25, 25-10, 25-19.

Α.Ο. Αιγιαλέων (Ανδρέας Αδαμόπουλος): Μαμάσης, Μητρογιάννης, Πελεκούδας, Αναστασόπουλος, Σταθόπουλος, Θεοφάνης, Σούλτσε, Κορομπόκης, Λαμπρόπουλος, Παπασταθόπουλος, Χασάπης, Πάτσης, Θανάσουλας, Κοσκινάς.

Κόροιβος (Ανδρέας Γκρουμούσας): Μαυροειδής Δ., Παναγιωτάρας Φ., Παναγιωτάρας Στ., Σωτηρόπουλος, Νικολόπουλος, Σπυρόπουλος, Μιχόπουλος (λ), Παπαθεοδώρου, Παναγιωτόπουλος, Μαρτζάκλης

Ήττα για τους Παμπαίδες
Την ήττα με 0-3 από την Ολυμπιάδα γνώρισαν οι Παμπαίδες μας την Κυριακή το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Αμαλιάδας.

Ήττα για τις Παγκορασίδες Β'
Ήττα εντός έδρας με 0-3 από την ομάδα του Πυργέα για την δεύτερη ομάδα των Παγκορασίδων μας.
From: Κόροιβος Βόλεϊ