Τυχερός στην ατυχία του ο Ανδρεάδης
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία VOLLEYLEAGUE
Τυχερός μέσα στην ατυχία του στάθηκε ο Ανδρέας Ανδρεάδης.
Ο κεντρικός του ΠΑΟΚ που έπαθε διάστρεμμα στο 4ο σετ του αγώνα με τον Εθνικό απόψε στην Αλεξανδρούπολη υποβλήθηκε σε εξετάσεις στο νοσοκομείο της ακριτικής πόλης και διαπιστώθηκε πως δεν έχει κάταγμα στον αστράγαλο αλλά διάστρεμμα Β΄βαθμού.
Δεν ακολούθησε την αποστολή του ΠΑΟΚ στην Ορεστιάδα όπου ο δικέφαλος θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη τους «πράσινους» για την 2η αγωνιστική. Το πρωί της Τρίτης ο Ανδρεάδης θα ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη για να αρχίσει θεραπεία και η επιστροφή του υπολογίζεται σε περίπου 15 ημέρες. «Πάτησα το πόδι του Χαριτωνίδη. Ηταν η κακιά στιγμή. Ευτυχώς δεν είναι κατάγμα. Δεν μιζεριάζω αλλά θα το παλέψω να γυρίσω γρήγορα και να βοηθήσω την ομάδα μου», είπε στο volleyleague.gr ο Ανδρέας Ανδρεάδης.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Δημήτρης Τζιάβρας: «Οικογένεια ο Ολυμπιακός, να πετύχουμε ακόμα περισσότερα»
-
Με Σαν Ροκέ Λας Πάλμας ή Τρόμσο στους «32» του CEV Challenge Mens Cup ο ΠΑΟΚ!
-
Γενική Συνέλευση Ε.Σ.Α.Π: Ο Παντελής Ταρνατόρος ανανέωσε τη θητεία του - Οι ομάδες της σεζόν 2024-25
-
Π.Α.Ο.Κ.: Ανακοίνωσε την απόκτηση του Λεονάρντο Νασιμέντο
-
Π.Α.Ο.Κ: Ανακοίνωσε την απόκτηση του Αχιλλέα Μπάση