"Φουλάρει" ο Ολυμπιακός
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία VOLLEYLEAGUE
Στην τελική ευθεία βρίσκεται η προετοιμασία της ομάδας βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, ενόψει της αναμέτρησης με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.
Η αναμέτρηση με την οποία θα ανοίξει η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο (5/11) και θα ξεκινήσει στις 17:30 στο Γυμναστήριο Αλεξανδρούπολης «Μιχάλης Παρασκευόπουλος». Στόχος του Ολυμπιακού είναι η τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς μια εβδομάδα πριν την εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ.
Η αποστολή του Ολυμπιακού θα αναχωρήσει την Παρασκευή (4/11) το πρωί με προορισμό την Αλεξανδρούπολη. Το πρόγραμμα των «ερυθρόλευκων» περιλαμβάνει δυο προπονήσεις στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος», την Παρασκευή το βράδυ και το Σάββατο το πρωί. Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν για τον τεχνικό του Θρύλου, Σλόμπονταν Μπόσκαν ο οποίος υπολογίζει στις υπηρεσίες όλων των αθλητών.
Σχετικά Άρθρα
-
Άλεν Παγένκ: «Θα κάνω τα πάντα για να κερδίσουμε όλα τα τρόπαια»
-
Δημήτρης Τζιάβρας: «Οικογένεια ο Ολυμπιακός, να πετύχουμε ακόμα περισσότερα»
-
Με αισιοδοξία επιστρέφει στον Ολυμπιακό ο Ματέο Χασμπάλα
-
Ο Κουμεντάκης ακόμα μια σεζόν στον Ολυμπιακό
-
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.: Ανακοίνωσε την ανανέωση του Δημήτρη Τζούριτς