Σπουδαία φιλικά στην Ιταλία για τους Κυπελλούχους Ευρώπης
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία VOLLEYLEAGUE
Σε ένα σπουδαίο, υψηλού επιπέδου τουρνουά θα λάβει μέρος η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, στα μέσα Οκτωβρίου.
Συγκεκριμένα, μετά από πρόσκληση της Lube Volley Civitanova, οι Κυπελλούχοι Ευρώπης θα συμμετάσχουν στο τουρνουά «Jesi Volley Cup», στις 14-15/10, στο Γιέζι (στην πόλη Μάρκε), με διοργανώτρια την Jesi Volley και την ιταλική ομοσπονδία βόλεϊ. Στη διοργάνωση στην Ιταλία θα συμμετάσχουν, πέραν του πρωταθλητή Ελλάδας Θρύλου, σπουδαίες ομάδες του κορυφαίου ιταλικού πρωταθλήματος, όπως η Lube Volley Civitanova, η Allianz Milano και η Rana Verona.
Να σημειωθεί, ότι τις επόμενες ημέρες, από την κλήρωση στο Τζέζι, θα προκύψουν τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης του τουρνουά «Jesi Volley Cup», όπως και το πλήρες πρόγραμμα.
ΠΗΓΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Σχετικά Άρθρα
-
Άλεν Παγένκ: «Θα κάνω τα πάντα για να κερδίσουμε όλα τα τρόπαια»
-
Δημήτρης Τζιάβρας: «Οικογένεια ο Ολυμπιακός, να πετύχουμε ακόμα περισσότερα»
-
Με αισιοδοξία επιστρέφει στον Ολυμπιακό ο Ματέο Χασμπάλα
-
Ο Κουμεντάκης ακόμα μια σεζόν στον Ολυμπιακό
-
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.: Ανακοίνωσε την ανανέωση του Δημήτρη Τζούριτς