Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Πρόκριση στους «24» για Αλεξόγλου, Πασχαλάκη και Καλιόζη, Καρδούλια
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ BEACHVOLLEY
Την 3η θέση στους ομίλους τους στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 κατέλαβαν στα κορίτσια οι Ελένη Αλεξόγλου, Μυρτώ Πασχαλάκη και στα αγόρια οι Δημήτρης Καλιόζης, Γιάννης Καρδούλιας.
Οι δύο ομάδες προκρίθηκαν στις 24 καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης που διεξάγεται στη Ρίγα της Λετονίας και το Σάββατο το πρωί θα προσπαθήσουν να πάρουν την πρόκριση για τους «16».
![](https://fortune.suntech.gr/sfw_clients/FortuneData174/Email/20207/2001.jpg)
Δύο αγώνες με Γαλλία και Λετονία είχε το σημερινό πρόγραμμα για τους πρωταθλητές από τα Δωδεκάνησα, οι οποίοι χρειαζόντουσαν μία νίκη για να προκριθούν στις 24 καλύτερες ομάδες και την πέτυχαν κόντρα στους Λετονούς.
Αρχικά ηττήθηκαν από τους Γάλλους Κανέ, Ροτάρ με 2-0 (21-10, 21-18) σετ, αλλά στο σημαντικότερό τους παιχνίδι νίκησαν τους γηπεδούχους Σαλκόφσκις, Γιαουντζέικαρς με 2-0 (21-19, 21-19) για να πάρουν την πρόκριση.
Στο δρόμο προς τους 16 θα αντιμετωπίσουν τους Τούρκους Σατσίτ, Αχμέτ το πρωί του Σαββάτου (19/8, 12.30).
Σχετικά Άρθρα
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Αήττητοι στους 16 Καλιόζης και Καρδούλιας, στη φάση των 24 Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Με το δεξί Καρδούλιας, Καλιόζης και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Στην Πολωνία για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Πέμπτες στην Ευρώπη Αλεξόγλου και Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Αλεξόγλου και Πασχαλάκη θα διεκδικήσουν την 5η θέση