Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Για τις θέσεις 17-21 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ BEACHVOLLEY
Για τις θέσεις 17-21 θα αγωνιστούν την Κυριακή 20/8 οι Ελληνικές ομάδες στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 που διεξάγεται στη Ρίγα της Λετονίας.
Και οι δύο ομάδες, ο Δημήτρης Καλιόζης με τον Γιάννη Καρδούλια και η Ελένη Αλεξόγλου με την Μυρτώ Πασχαλάκη τα έδωσαν όλα στον αγώνα τους στη φάση των 24 της διοργάνωσης, αλλά ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες στο τάι μπρέικ. Πλέον, οι δύο ομάδες θα διεκδικήσουν την 17η θέση.
Στα αγόρια, οι πρωταθλητές από τα Δωδεκάνησα αντιμετώπισαν τους Τούρκους Σαχίτ, Αχμέτ, από τους οποίους και ηττήθηκαν με τον μίνιμουμ της διαφοράς στο τρίτο σετ μετά από σκληρή μάχη 47 λεπτών (21-19, 16-21, 15-13).
Το ίδιο και στα κορίτσια, με τις νεαρές Θεσσαλονικιές να λυγίζουν με 2-1 (16-21, 21-14, 15-12) σετ από τις Ουκρανές Σερντιούκ, Ουντοβένκο.
Το πρωί της Κυριακής οι Αλεξόγλου, Πασχαλάκη θα αντιμετωπίσουν τις Βελγίδες Κόενς, Βαν Ντάουν για τις θέσεις 17-21, όπως επίσης και ο Καλιόζης με τον Καρδούλια κόντρα στους Ισραηλινούς Γιαρί, Ντέι.
Σχετικά Άρθρα
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Αήττητοι στους 16 Καλιόζης και Καρδούλιας, στη φάση των 24 Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Με το δεξί Καρδούλιας, Καλιόζης και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Στην Πολωνία για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Πέμπτες στην Ευρώπη Αλεξόγλου και Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Αλεξόγλου και Πασχαλάκη θα διεκδικήσουν την 5η θέση