Διπλές νίκες του ΠΑΟΚ στο τουρνουά του Κολινδρού (VIDEOS)

Με επιτυχία συνεχίζεται το τουρνουά του Κολινδρού με τον ΠΑΟΚ να κάνει τα 2 στα 2.

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ

Με το... δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά του Κολινδρού, το τμήμα βόλεϊ γυναικών, επικρατώντας του Αίαντα Ευόσμου με 3-0.

Στο πρώτο σετ, ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα από την αντίπαλο του και πήρε από νωρίς σημαντικό προβάδισμα, 8-1. Οι «ασπρόμαυρες» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με την ομάδα του Ευόσμου να μην μπορεί να ακολουθήσει. Τα κορίτσια του Τάκη Φλώρου έχοντας ως όπλο το καλό μπλοκ, έφτασαν άνετα στο 1-0 με 25-14.

Στο δεύτερο σετ, οι τυπικά φιλοξενούμενες ήταν εκείνες που πήραν προβάδισμα στην αρχή, 4-8. Στη συνέχεια, ο Δικέφαλος πίεσε την υποδοχή του Αίαντα με τα σερβίς της Collar, ισοφαρίζοντας σε πρώτη φάση, 14-14. Με την Ισπανίδα διαγώνιο να συνεχίζει από την γραμμή του σερβίς, ο Δικέφαλος με 11-0 σερί πήρε και το δεύτερο σετ με 25-14.

Στο τρίτο σετ, ο Τάκης Φλώρος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του, παρατάσσοντας εξάδα η οποία αποτελούταν από τις νεότερες αθλήτριες του ρόστερ. Τα κορίτσια του Δικεφάλου εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία, συνέχισαν σε υψηλό ρυθμό, ανοίγοντας την διαφορά από νωρίς. Με 25-18 ο ΠΑΟΚ έκανε το 3-0 και πανηγύρισε την πρώτη ανεπίσημη νίκη στη σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τις «Κυπελλούχες», στις 10 Σεπτεμβρίου και ώρα 17:00, απέναντι στον Ηλυσιακό, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του τουρνουά.

Η διακύμανση:

1ο σετ: 8-1, 16-10, 21-12, 25-14

2ο σετ: 4-8, 16-14, 21-14, 25-14

3ο σετ: 8-3, 16-7, 21-11, 25-18

ΠΑΟΚ (Φλώρος): Ξανθοπούλου, Παπαδοπούλου, Ηλιοπούλου 2, Καλαντάτζε 3, Μερτέκη 13, Κλέπκου 1, Κυπαρίσση 4, Τερζόγλου 1, Κογιάρ 7, Φιντόν-Λεμπλού 12, Τσιόγκα 6, Μεροδουλάκη

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ

Το 2Χ2 στο τουρνουά του Κολινδρού έκανε το τμήμα βόλεϊ γυναικών του ΠΑΟΚ, επικρατώντας του ΑΟ Ηλυσιακού με 0-3.

Στο πρώτο σετ, ο Δικέφαλος ήταν εκείνος που μπήκε καλύτερα στο γήπεδο, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα από νωρίς στο σετ, 5-8, το οποίο διεύρυνε στη συνέχεια, 10-16. Με όπλο την σταθερότητα στην επίθεση, και το μπλοκ, οι «ασπρόμαυρες» άνοιξαν τον «χορό» των σετ με 18-25, κάνοντας το 0-1.

Το δεύτερο σετ είχε παρόμοια εικόνα με αυτή του πρώτου, μέχρι και τα μέσα του. Ο ΠΑΟΚ πήρε την δεύτερη διακύμανση με 10-16, ωστόσο δεν άφησε το πόδι από το «γκάζι», ανεβάζοντας όλο και περισσότερο τη διαφορά. Ο Τάκης Φλώρος έβαλε στο παιχνίδι και τις νεότερες παίκτριες του ρόστερ, δοκιμάζοντας πράγματα, με τον Δικέφαλο να κάνει ακόμα πιο άνετα το 0-2 με 15-25.

Στο τρίτο σετ, ο Έλληνας τεχνικός του ΠΑΟΚ, παράταξε εξάδα με τις νεαρότερες παίκτριες του ρόστερ, δίνοντας πολύτιμο χρόνο σε όλες τις αθλήτριες του. Με το σκορ στο 8-11, η Ελισάβετ Ηλιοπούλου με τα σερβίς της αύξησε την διαφορά, και με ένα 0-3 σερί ο Δικέφαλος προηγήθηκε με έξι, 8-14. Οι «ασπρόμαυρες» διατήρησαν την διαφορά, παίζοντας παράλληλα όμορφο βόλεϊ, και πήραν τη νίκη με 0-3, κερδίζοντας το τρίτο σετ με 14-25.

Το τουρνουά του Κολινδρού κλείνει με την αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστικής απέναντι στον Ναύαρχο Βότση, το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:30.

1ο σετ: 5-8, 10-16, 16-21, 18-25

2ο σετ: 4-8, 10-16, 14-21, 15-25

3ο σετ: 5-8, 10-16, 12-21, 14-25

ΠΑΟΚ (Φλώρος): Ξανθοπούλου, Πολυνοπούλου 2, Παπαδοπούλου, Ηλιοπούλου 4, Καλαντάτζε, Μερτέκη 10, Κλέπκου 5, Κυπαρίσση 5, Τερζόγλου 6, Κογιάρ 13, Φιντόν-Λεμπλού 5, Τσιόγκα 4, Μεροδουλάκη

Δείτε τα βίντεο με τις δηλώσεις από τα παιχνίδια ...