Δημήτρης Μούχλιας: Βλέπω τα πράγματα από διαφορετική ματιά και νιώθω πιο ώριμος (vid)
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την προετοιμασία στην Καλαμάτα και στην Αθήνα μίλησε στην κάμερα της Ε.Ο.ΠΕ. ο Δημήτρης Μούχλιας, ο οποίος όπως δήλωσε φέτος είναι πιο ώριμος να βοηθήσει το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.
«Δεν μπορούμε να πούμε από τώρα τι θα γίνει στο Ισραήλ. Αυτό που μπορώ να πω είναι πως έχουμε βάλει στόχους ως ομάδα. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε για να τους πετύχουμε. Αυτό που μένει να κάνουμε είναι να δουλέψουμε σκληρά στο γήπεδο κάθε μέρα. Προσωπικοί στόχοι είναι να βελτιώνομαι κάθε μέρα και να μαθαίνω πράγματα από τους συμπαίκτες μου και το προπονητικό επιτελείο» τόνισε αρχικά ο διεθνής διαγώνιος, που αναφέρθηκε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα:
«Η φιλοσοφία είναι ίδια. Υπάρχουν αρκετά νέα παιδιά και όλοι θέλουμε να πετύχουμε το καλύτερο. Αισθάνομαι πιο ώριμος, έχω σκεφτεί πολλά πράγματα που θα μπορούσα να είχα κάνει καλύτερα, να είχα διαχειριστεί καλύτερα κάποιες καταστάσεις. Βλέπω αυτή την προετοιμασία με διαφορετική ματιά».
Πολυμέσα
Σχετικά Άρθρα
-
Εθνική ανδρών: Από την πρώτη συγκέντρωση άρχισε το… τρέξιμο
-
Εθνική ανδρών: Οι κλήσεις για τα προκριματικά του Ευρωβόλεϊ, σε Ρέντη και Λάρισα η προετοιμασία
-
Κώστας Χριστοφιδέλης: «Τεράστια τιμή η Εθνική, είμαι αισιόδοξος ότι μπορούμε να διακριθούμε» (vid)
-
Ο Κώστας Χριστοφιδέλης στο τιμόνι της Εθνικής Ανδρών
-
Ευρωπαϊκό ανδρών: Οι δηλώσεις των Μπονιφάντε, Πετρέα και Πρωτοψάλτη μετά το παιχνίδι με τη Γαλλία