Επίσκεψη σε 4 Δημοτικά σχολεία στην Καστοριά
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Στα πλαίσια της προώθησης του αθλήματος της πετοσφαίρισης στα σχολεία, ο Ομοσπονδιακος προπονητής Θανάσης Στράντζαλης επισκέφθηκε την Δευτέρα 25 και Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2023 το 5ο, το 6ο, το 9ο και το 10ο Δημοτικό σχολείο Καστοριάς.
Κατά την διάρκεια της παρουσίας του, έγινε στα περίπου 200 παιδιά που συμμετείχαν στην δράση, θεωρητική και πρακτική παρουσίαση του αθλήματος, καθώς και δεξιότητές της πετοσφαίρισης.
Το τμήμα ανάπτυξης της Ε.Ο.ΠΕ. ευχαριστεί τους διευθυντές των σχολείων τους καθηγητές φυσικής αγωγής καθώς και τον προπονητή του ΑΟ Καστοριάς Βαγγέλη Φωτόπουλο για την βοήθεια τους σε αυτήν την δράση.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Ψήφισμα για το "Σπίτι του Βόλεϊ" στην Παιανία (Ψηφίστε για να το διεκδικήσουμε)
-
Το ραντεβού με τις δόξες του βόλεϊ: Σαν να μην πέρασε μία μέρα...
-
Απονομή του Βραβείου «Ε. Παπαγεωργίου» στον Φοιτητή- Αθλητή της Χ.Α.Ν.Θ. Δημήτριο Αστρινάκη
-
Ιστορικό πέρασμα της Ολυμπιακής φλόγας από τον Μαραθώνα (photos-videos)
-
Η μεγάλη βραδιά του Ερμή Ηγουμενίτσας που γιόρτασε τα 30 χρόνια από την ίδρυση του