Εύκολη νίκη και τρίτη θέση του Μίλωνα στο τουρνουά του Ηλυσιακού

Την τρίτη θέση στο τουρνουά του ΑΟ Ηλυσιακού "Ιλισίων Ελπίδα" κατέλαβε ο Μίλωνας που επικράτησε 3-0 του ΦΟ Βριλισσίων.

Η ομάδα του Δεναξά υπερτέρησε σε όλα τα σημεία με τα Βριλήσσια να παλεύουν με καλό μπλοκ να σταματήσουν τις επιθέσεις των "πρασίνων"που ωστόσο έβρισκαν αρκετές λύσεις.

Από το Μίλωνα διακρίθηκε η Αγγελοπούλου ενώ από τα Βριλήσσια η Μποκή.

Α σετ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλό μπλόκ από τα Βριλήσσια αν και ο Μίλωνας ήταν μπροστά στο σκορ αφού έφτασε γρήγορα στο 6-3. Στη συνέχεια άνοιξε σημαντικά τη διαφορά και ανάγκασε τον αντίπαλο να πάρει τάιμ άουτ στο 18-12.

Η Θεοδωράκη με έναν άσο μείωσε σε 18-13 χωρίς όμως κάποια σημαντική εξέλιξη στο παιχνίδι.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τον Μίλωνα να προηγείται και τα Βριλήσσια πήραν ξανά τάιμ άουτ στο 22-17 χωρίς όμως κάποιο ιδιαίτερο αποτέλεσμα.

Η Αγγελοπούλου με δύο συνεχόμενους πόντους, τελείωσε το σετ με 25-17 υπέρ του Μίλωνα.

Β σετ

Το δεύτερο σετ ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να κινούνται στη διαφορά του ενός πόντου μέχρι το 8-8 που ισοφάρισαν.

Στη συνέχεια ο Μίλωνας προηγήθηκε μέχρι το 19-14, σημείο που τα Βριλήσσια πήραν ακόμα ένα τάιμ άουτ.

Το σετ συνεχίστηκε με τον Μίλωνα να προηγείται μέχρι το 25-18 που κατέκτησε και το δεύτερο σετ

Γ σετ

Και το τρίτο σετ ξεκίνησε καλά για τον Μίλωνα που είχε σταθερό προβάδισμα με τρεις πόντους διαφορά μέχρι το 15-12.

Με δυνατές επιθέσεις και έναν άσο από την Σακκά η ψαλίδα άνοιξε στο 17-12 κάνοντας ακόμα πιο εύκολη τη συνέχεια για τον Μίλωνα που κατέκτησε και το τρίτο σετ με 25-15

Και το παιχνίδι με 3-0 σετ.

Α σετ: 9-7, 15-13, 18-13, 20-17, 24-17, 25-20

Β σετ: 3-4, 8-8, 14-11, 19-14, 23-18, 25-18

Γ σετ: 12-9, 15-12, 20-14, 21-15, 25-15

Μίλων (Δεναξάς): Santos, Γενιτσαρίδη, Πήττα, Σακκά, Αγγελοπούλου, Κελεσίδη, Χάνα(λ)/ Kilic, Λουκά, Αργυρίου, Γούνου, Γούλα(λ)

Φ.Ο. Βριλησσίων (Λιώσης): Θεοδωράκη, Μποκή, Λαμπριανίδου, Κομίνη, Έρωτα, Nikolova, Παπαδοπούλου(λ) / Μικρουδάκη, Παπαδάκη, Παγωμένου, Καραβοκύρη(λ)