Εύκολη νίκη του Φιλαθλητικού επί του ΑΟ Φιλίας

Πιο εύκολα από ότι αναμενόταν ο Φιλαθλητικός νίκησε τον Α.Ο Φιλίας με 3-0 (25-19,25-10,25-16) σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ Πρέβεζας και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος Β΄Εθνικής Γυναικών.

Η ομάδα του Π.Παπαδόπουλου μπήκε αποφασιστικά  και έδειξε από νωρίς ότι θα ήταν ο απόλυτα κυρίαρχος στο σημερινό αγώνα παρόλο που στο 1ο σετ μερικά λάθη και ολιγωρίες έδωσαν κάποιους πόντους στην ομάδα της Άρτας τελείωνοντας το σετ με 25-19.

Ομάδα με πολύ καλή λειτουργία τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση,με αλληλοκαλύψεις,έπαιξε έξυπνα  και κυρίως αποτελεσματικά ,δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Α.Ο Φιλίας ο  οποίος προσπάθησε με κάποιες ατομικές ενέργειες να προβληματίσει τον Φιλαθλητικό χωρίς όμως να τα καταφέρει και έχασε εύκολα τα επόμενα 2 σετ με 25-10 και 25-16.Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε παίκτριες και προπονητή να πανηγυρίζουν την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα , απόλυτα ευχαριστημένοι  με την πολύ καλή απόδοση τους και το κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο ικανοποιημένο για την εύκολη νίκη και το θέαμα που πρόσφερε η ομάδα του Φιλαθλητικού.

Φιλαθλητικός Γ.Σ , Προπονητής  : Π.Παπαδόπουλος   Γυμναστής : N.Βαβέτσης

Ντάκουλα ,Σιούλα,Σακκά,Σάμπου,Πατακιάρα,Κοτζαμοράτογλου, Ρίζου ,Σπυράκου,Μήκογλου,Σεφγκινι,Αγόρου,Ρώσου,Λελοβίτη,Ηλιάδη

Πηγή : Prevezavolley.gr

"Διαθέσιμο φωτογραφικό υλικό μπορείτε να βρείτε και να κατεβάσετε ελεύθερα στο λινκ που ακολουθεί https://www.magicfocus.gr/press-releases/volley/agonas-voli-filathlitikos-g-s-prevezas-a-o-filia "