Ο Τάπια στα ασπρόμαυρα
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία VOLLEYLEAGUE
Την πρώτη του φωτογραφία με την φανέλα του ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ KINGS έβγαλε ο νέος διαγώνιος των "κυανόμαυρων" Ένρυ Σαντάνα Ομάρ Τάπια (HenrySantanaOmarTapia).
Ο Δομηνικανός παίκτης της Χαλκίδας προσγειώθηκε στη Θεσσαλονίκη μετά από πολύωρο ταξίδι από τον Άγιο Δομήνικο και είχε την ευκαιρία να γνωριστεί και να συνομιλήσει με το νέο του προπονητή Σπύρο Γκολίτση και τον τιμ μάνατζερ της ομάδας Σταύρο Σφυρίδη.
Στη συνέχεια γνώρισε τους νέους συμπαίκτες του, το δεύτερο προπονητή Χρήστο Μπουκουβάλα και ενσωματώθηκε με την αποστολή της ομάδας που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη για φιλικά παιχνίδια. Μάλιστα έδειξε παρά την κούραση του ταξιδιού ευδιάθετος και συμμετείχε στην προθέρμανση της ομάδας στο δεύτερο φιλικό με το Αιγίνειο.
Σήμερα αναμένεται έστω και για λίγο να κάνει και την πρώτη επίσημη εμφάνιση με την ομάδα στο παιχνίδι με τον Ηρακλή της Θεσσαλονίκης.
Με την επιστροφή της ομάδας στη Χαλκίδα και υπό την εποπτεία του επικεφαλή του ιατρικού τιμ ιατρού Διαμαντή Θωμά θα μεταβεί στο Metropolitanhospital, όπου θα υποβληθεί στα προβλεπόμενα ιατρικά και εργομετρικά τεστ.
Φωτογραφίες: Απόστολος Αβερκιάδης
Σχετικά Άρθρα
-
Δημήτρης Τζιάβρας: «Οικογένεια ο Ολυμπιακός, να πετύχουμε ακόμα περισσότερα»
-
Γενική Συνέλευση Ε.Σ.Α.Π: Ο Παντελής Ταρνατόρος ανανέωσε τη θητεία του - Οι ομάδες της σεζόν 2024-25
-
Ανακοίνωση του Πήγασου Πολίχνης σχετικά με τις φήμες για την έδρα του
-
Α.Ο.Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου: Ανακοίνωσε την αποδέσμευση 6 αθλητών
-
Ο ΦΛΟΙΣΒΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ολοκλήρωσε την σύνθεση του Διοικητικού,Προπονητικού και Υποστηρικτικού επιτελείου του