Το Φινάλε του φετινού Νorth Area βρήκε νικητές από τη Θεσσαλονίκη (PHOTOS)

Με μεγάλη επιτυχία και με δυνατά παιχνίδια, ολοκληρώθηκε το Olympiada Finals του North Area Beach Volley Circuit.
Η διοργάνωση, μέσα σ ένα δύσκολο καλοκαίρι, κατάφερε για άλλη μία χρονιά να συγκεντρώσει τις καλύτερες ομάδες Ανδρών και Γυναικών στη φιλόξενη Ολυμπιάδα και να στέψει τον Πρωταθλητή του καλοκαιριού!

Στους άνδρες μετά απο δυνατές μάχες, Πρωταθλητές στέφθηκαν οι Μπανιώτης/Τερζόγλου και στις γυναίκες οι Κλέπκου/Μπάκα.

Το North Area θέλει να ευχαριστήσει τους αθλητές που συμμετείχαν, τον Γιάννη Πετράκη και το Beach Bar Perroquet και φυσικά τον Μεγάλο Χορηγό Hellas Gold!

Επόμενο ραντεβού στην Πρέβεζα όπου το North Area θα ολοκληρώσει το ταξίδι του με τα Junior Finals στις Εγκαταστάσεις του Ερμή, 7-9 Αυγούστου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Νο Αγώνα Ομάδα Α   Ομάδα Β   Σετ   Πόντοι
  Αγώνες ομίλων        
1 Κλέπκου Μ./Μπάκα Ε. vs Καρακαβίδου Χ./Παπάζογλου Σ. 2 - 0 21-9,21-16
2 Παπαδοπουλου Χ./Σαμπάτη Ιφ vs Λεονταρίδου Ε/Τριανταφύλλου Ξ 2 - 0 21-11,21-16
3 Ζαφειρίου Β./Πιτσιγκώνη Ε. vs Καμπάνταγη Κ./Λουμπάση Τα 2 - 0 21-14,21-19
4 Κωστάκη Ι./Λιούνη Δ. vs Βογιατζόγλου Κ./Μάτιου Δ. 0 - 2 17-21,7-21
5 Κλέπκου Μ./Μπάκα Ε. vs Παπαδοπουλου Χ./Σαμπάτη Ιφ 2 - 0 21-19,21-19
6 Καρακαβίδου Χ./Παπάζογλου Σ. vs Λεονταρίδου Ε/Τριανταφύλλου Ξ 0 - 2 20-22,8-21
7 Ζαφειρίου Β./Πιτσιγκώνη Ε. vs Βογιατζόγλου Κ./Μάτιου Δ. 1 - 2 20-22,21-16,8-15
8 Καμπάνταγη Κ./Λουμπάση Τα vs Κωστάκη Ι./Λιούνη Δ. 0 - 2 15-21,15-21
Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)        
9 Παπαδοπουλου Χ./Σαμπάτη Ιφ vs Λεονταρίδου Ε/Τριανταφύλλου Ξ 2 - 0 21-12,21-17
10 Ζαφειρίου Β./Πιτσιγκώνη Ε. vs Κωστάκη Ι./Λιούνη Δ. 2 - 0 21-11,21-17
  Ημιτελικοί        
11 Κλέπκου Μ./Μπάκα Ε. vs Ζαφειρίου Β./Πιτσιγκώνη Ε. 2 - 0 21-12,21-9
12 Βογιατζόγλου Κ./Μάτιου Δ. vs Παπαδοπουλου Χ./Σαμπάτη Ιφ 1 - 2 21-18,17-21,13-15
  Τελικός (1η - 2η θέση)        
13 Κλέπκου Μ./Μπάκα Ε. vs Παπαδοπουλου Χ./Σαμπάτη Ιφ 2 - 0 21-10,21-13
Κατάταξη Ομάδες Βαθμοί
1 Κλέπκου Μ./Μπάκα Ε. 240
2 Ζαφειρίου Β./Πιτσιγκώνη Ε. 180
3 Κωστάκη Ι./Λιούνη Δ. 120
4 Παπαδοπουλου Χ./Σαμπάτη Ιφ 105
5 Λεονταρίδου Ε/Τριανταφύλλου Ξ 105
6 Βογιατζόγλου Κ./Μάτιου Δ. 45
7 Καμπάνταγη Κ./Λουμπάση Τα 0
8 Καρακαβίδου Χ./Παπάζογλου Σ. 0

 

ΑΝΔΡΕΣ

Νο Αγώνα Ομάδα Α   Ομάδα Β           Αποτελέσματα                    
    Αγώνες ομίλων                                  
1 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. vs Τσακιρίδης Κ./Ψωμάς Γ. 2 - 0 ( 21 - 10 , 21 - 16 ,   -   )
2 Ιωαννίδης Π./Μονιάκης Γ. vs Πασχαλέρης Γ/Ρετζέπης Μ. 2 - 0 ( 21 - 12 , 21 - 11 ,   -   )
3 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Δαλακούρας Κ./Κουμεντάκης Ρ. 2 - 1 ( 15 - 21 , 21 - 16 , 15 - 11 )
4 Σακόγλου Χ./Σαρικεισογλου Μ. vs Καρατζίβας Φ./Μπάρμπας Χ. 2 - 0 ( 21 - 0 , 21 - 0 ,   -   )
5 Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. vs Γούρμος Κ./Θεοδοσίου Χ 2 - 1 ( 21 - 17 , 20 - 22 , 26 - 24 )
6 Αλεξανδρίδης Δ./Αλεξανδρίδης Χ. vs Αυγητίδης Κ./Κουρτίδης Σ. 2 - 1 ( 17 - 21 , 21 - 14 , 17 - 15 )
7 Βογιατζόγλου Π./Μανωλάκης Β. vs Αλεξιάδης Α./Καββαδάς Σ. 2 - 0 ( 21 - 14 , 21 - 16 ,   -   )
8 Καπετανίδης Κ./Κουρτίδης Α. vs Καλιανίδης Γ./Τερζόγλου Σ 2 - 0 ( 21 - 19 , 21 - 16 ,   -   )
Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)                                
9 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. vs Ιωαννίδης Π./Μονιάκης Γ. 0 - 2 ( 22 - 24 , 22 - 24 ,   -   )
11 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Σακόγλου Χ./Σαρικεισογλου Μ. 2 - 0 ( 21 - 15 , 21 - 14 ,   -   )
13 Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. vs Αλεξανδρίδης Δ./Αλεξανδρίδης Χ. 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 16 ,   -   )
15 Βογιατζόγλου Π./Μανωλάκης Β. vs Καπετανίδης Κ./Κουρτίδης Α. 1 - 2 ( 21 - 19 , 21 - 23 , 17 - 19 )
Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)                                
10 Πασχαλέρης Γ/Ρετζέπης Μ. vs Τσακιρίδης Κ./Ψωμάς Γ. 2 - 0 ( 21 - 17 , 21 - 18 ,   -   )
12 Καρατζίβας Φ./Μπάρμπας Χ. vs Δαλακούρας Κ./Κουμεντάκης Ρ. 0 - 2 ( 0 - 21 , 0 - 21 ,   -   )
14 Αυγητίδης Κ./Κουρτίδης Σ. vs Γούρμος Κ./Θεοδοσίου Χ 0 - 2 ( 16 - 21 , 5 - 21 ,   -   )
16 Καλιανίδης Γ./Τερζόγλου Σ vs Αλεξιάδης Α./Καββαδάς Σ. 2 - 0 ( 24 - 22 , 21 - 13 ,   -   )
Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)                                
17 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. vs Δαλακούρας Κ./Κουμεντάκης Ρ. 2 - 0 ( 22 - 20 , 21 - 15 ,   -   )
18 Σακόγλου Χ./Σαρικεισογλου Μ. vs Πασχαλέρης Γ/Ρετζέπης Μ. 2 - 0 ( 21 - 12 , 21 - 14 ,   -   )
19 Αλεξανδρίδης Δ./Αλεξανδρίδης Χ. vs Καλιανίδης Γ./Τερζόγλου Σ 0 - 2 ( 7 - 21 , 17 - 21 ,   -   )
20 Βογιατζόγλου Π./Μανωλάκης Β. vs Γούρμος Κ./Θεοδοσίου Χ 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 19 ,   -   )
Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)                                
21 Ιωαννίδης Π./Μονιάκης Γ. vs Καλιανίδης Γ./Τερζόγλου Σ 2 - 0 ( 21 - 12 , 21 - 12 ,   -   )
22 Καπετανίδης Κ./Κουρτίδης Α. vs Σακόγλου Χ./Σαρικεισογλου Μ. 0 - 2 ( 14 - 21 , 17 - 21 ,   -   )
23 Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. vs Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. 0 - 2 ( 16 - 21 , 18 - 21 ,   -   )
24 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Βογιατζόγλου Π./Μανωλάκης Β. 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 15 ,   -   )
  Ημιτελικοί                                
25 Ιωαννίδης Π./Μονιάκης Γ. vs Σακόγλου Χ./Σαρικεισογλου Μ. 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 18 ,   -   )
26 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. 2 - 0 ( 21 - 15 , 21 - 16 ,   -   )
  Μικρός Τελικός (3η - 4η θέση)                                
  Τελικός (1η - 2η θέση)                                
27 Ιωαννίδης Π./Μονιάκης Γ. vs Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. 1 - 2 ( 15 - 21 , 21 - 16 , 5 - 15 )
Κατάταξη Ομάδες Βαθμοί
1 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. 240
2 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. 210
3 Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. 180
4 Βογιατζόγλου Π./Μανωλάκης Β. 150
5 Καπετανίδης Κ./Κουρτίδης Α. 120
6 Αλεξανδρίδης Δ./Αλεξανδρίδης Χ. 120
7 Σακόγλου Χ./Σαρικεισογλου Μ. 75
8 Ιωαννίδης Π./Μονιάκης Γ. 75
9 Πασχαλέρης Γ/Ρετζέπης Μ. 60
10 Καρατζίβας Φ./Μπάρμπας Χ. 60
11 Αυγητίδης Κ./Κουρτίδης Σ. 60
12 Καλιανίδης Γ./Τερζόγλου Σ 0
13 Αλεξιάδης Α./Καββαδάς Σ. 0
14 Γούρμος Κ./Θεοδοσίου Χ 0
15 Δαλακούρας Κ./Κουμεντάκης Ρ. 0
16 Τσακιρίδης Κ./Ψωμάς Γ. 0

Φωτογραφίες Εφη Κώστα και Παύλος Μακρίδης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Τουρνουά Masters στην παραλία του Αντιρρίου Vintage Beach Time »