Κρέμασε τα παπούτσια του ο Αλέξανδρος Μπούρας
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ο Αλέξανδρος Μπούρας που τα τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στην Καλαμάτα 80, ανακοίνωσε μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο facebook την αποχώρησή του από την ενεργό δράση:
"1992 - 2022. 30 χρόνια με την ιδιότητα του αθλητή κάπου εδώ θα λάβουν τέλος. Οι ρεαλιστικοί στόχοι πραγματοποιήθηκαν, τα παιδικά όνειρα έμειναν ανεκπληρωτα. Οι χαρές πάρα πολλές, οι λύπες λιγότερες και διδακτικές. Ευχαριστώ όλους τους προπονητές μου, με έκαναν καλύτερο αθλητή και σοφοτερο άνθρωπο. Ευχαριστώ όλους τους συμπαίκτες μου αλλά και όλους τους αντιπάλους μου, μαζί τους έγινα καλύτερος, ωριμασα, έμαθα να λειτουργώ μέσα σε ένα σύνολο και να σέβομαι τον οποιονδήποτε. Θέλω να πιστεύω ότι έκανα πιο πολλές φιλίες πάρα αντιπάθειες. Όπως και να έχει νιώθω ευτυχής και τυχερός που "κόλλησα"σε αυτό το άθλημα. Σας ευχαριστώ όλους διοικησεις, προπονητές, συμπαίκτες και αντιπάλους και σας ζητώ συγνώμη αν ποτέ σας προσεβαλλα ή στεναχωρησα. Και τώρα? Αναμένεται μια διαφορετική συνέχεια, εξίσου συναρπαστική!!"
Σχετικά Άρθρα
-
Ψήφισμα για το "Σπίτι του Βόλεϊ" στην Παιανία (Ψηφίστε για να το διεκδικήσουμε)
-
Το ραντεβού με τις δόξες του βόλεϊ: Σαν να μην πέρασε μία μέρα...
-
Απονομή του Βραβείου «Ε. Παπαγεωργίου» στον Φοιτητή- Αθλητή της Χ.Α.Ν.Θ. Δημήτριο Αστρινάκη
-
Ιστορικό πέρασμα της Ολυμπιακής φλόγας από τον Μαραθώνα (photos-videos)
-
Η μεγάλη βραδιά του Ερμή Ηγουμενίτσας που γιόρτασε τα 30 χρόνια από την ίδρυση του