Μεγάλη νίκη του ΑΟ Αιγιαλέων μέσα στο Μαρκόπουλο

Πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών πέτυχε η ΑΟ Αιγιαλέων μέσα στο Μαρκόπουλο.
Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθησε στα πέντε σετ η νεοφώτιστη ομάδα μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί 22-25. Στη συνέχεια η τοπική ομάδα αντέδρασε και ισοφάρισε 1-1. Η Αιγιαλέων με πρωταγωνιστές τους Βλαχοστάθη και Βασιλάκο προηγήθηκαν ξανά στα σετ με 19-25. Το Μαρκόπουλο πέρασε στην αντεπίθεση και πήρε το σετ επόμενο σετ 25-19 οδηγώντας το παιχνίδι στο τάιμ μπρέικ. Εκεί η φιλοξενούμενη ομάδα έδειξε περισσότερη εμπειρία και αποτελεσματικότητα πήρε το προβάδισμα και κατέκτησε εύκολα το σετ 15-9 και το τρίποντο της νίκης
Τα σετ: 22-25, 25-23, 19-25, 25-19, 9-15.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Π. Ηλιόπουλος): Λιάσκος, Γεωργίου, Παπασιδέρης, Γιαννόπουλος, Λαμπρινός, Καραγιώργος, Ζαγγανάς(λ)/, Δαρέμας -λ-, Αλεβιζάκης, Μεθενίτης.
ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Ανδρέας Αδαμόπουλος): Χασάπης, Βασιλάκος, Κοσμάς, Ρηγάκος, Πελεκούδας, Βλαχοστάθης, Αναστασόπουλος(λ)/ Σταθόπουλος-λ-, Σούρτσε, Μήτσιας, Μαμμάσης.