Πρώτη νίκη για τον Ηρακλή επί του Άρη

Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης πήρε την πρώτη του νίκη στην Β φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος της ΕΠΕΣΘ.

Ο Ηρακλής επικράτησε 3-1 του Άρη που προηγήθηκε με 1-0 σετ σε αρκετά γεμάτα σετ. Ο «Γηραιός» παρουσιάστηκε καλύτερος και με πλουραλισμό στην επίθεση σε αντίθεση με τον Άρη που δεν είχε πολλές επιλογές στην επίθεση και δεν είχε καλό μπλοκ όπως ο Ηρακλής ενώ ήταν καλός στην άμυνα.

Καλύτεροι από τον Ηρακλή οι Στεφανίδης, Μπουράκης, Ιωαννίδης και Τζιουμάκας ενώ από τον Άρη οι Καννέλος και Σκαρλατίδης.

* O Άρης αγωνίστηκε μόλις με 6 παίκτες καθώς δεν είχε λίμπερο.

Ηρακλής Πετοσφαίριση(Μπαμπαλιούτας): Καλαϊτζίδης, Κονιόρδος, Στεφανίδης Μ., Τζιουμάκας, Βαρβεσιώτης, Ιωαννίδης, Μπουράκης (λ) / Λαντζούρης, Μαδίτσης

ΑΡΗΣ (Ρούσσος): Λειβαδίτης, Τσαλικιάν, Χατζηαράπης, Κανέλλος, Σκαρλατίδης, Τασιούρας

Στον άλλο αγώνα ο Πήγασος Πολίχνης επικράτησε εύκολα 3-0 του Αίαντα ενώ η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί αύριο με το παιχνίδι Περσέας - Ελπίδα.

Συνάντηση «άμμου»

Η σημερινή αναμέτρηση ήταν πολύ ξεχωριστή καθώς βρέθηκαν αντίπαλοι ο Ιάσονας Κανέλλος με τον Παναγιώτη Ιωαννίδη με τον οποίο αγωνίστηκαν μαζί με μεγάλη επιτυχία στο μπιτς βόλεϊ το Καλοκαίρι που μας πέρασε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Mαζί κατέκτησαν το Κ19 ενώ πήραν πρώτη θέση στο Κ20 Βαλκανικό Πρωτάθλημα.